Lietuviškai/Lithuanian speakers

Any Lithuaniai speaking / Ar yea lietuviškai šnekančių?

Taip yra :slight_smile:

Aleluja :slight_smile: tebunie palaiminta/s Storj Comm.

Turbut nedaug mūsų čia mūsų :smile:
Ar senai jau domiesi šiuo projektu ?

Na Lietuva ir šiaip nėra didelė :slight_smile: Tad nenuostabu kad mūsų nedaug. Storj stebiu nuo V2 pradžios, kiek vėliau buvo kitų užsiėmimų, dabar jau V3, darosi įdomu. Tik bijau kad “bahurai” su data centrų iranga visa decentralizacijos idėją monopolizuos, kaip nutiko su V2 :slight_smile:

O, pasirodo aš ne vienas iš Lietuvos :slight_smile:

Na dėl to ir padare IP filtrą. Bet taip tokiu tikrai bus. Kiek nodu turi ?

Mūsų daugėja :slight_smile: kuo daugiau to smagiau

Pas mus internetas tinkamas šitam - niekas GB neriboja ir dažniausiai pralaidumas geras.

1 Like

Kokį hardware naudojat ?

Supermicro servas su 2x Xeon X5687, 100GB RAM ir 24 HDD lizdais. Ant jo sukasi kelios virtualkės įskaitant storj. 6x4TB hardai RAID6 (raidz2) masyve, taip pat 2x 240GB SSD kaip cache.
Storj virtualkei daviau 32GB RAM (buvau davęs mažiau, bet buvo momentas kai node daug RAM naudojo, tai padidinau ir taip liko).

1 Like

Rimtas servas :slight_smile: čia v3 ar v2 tiek RAM naudoja ?

Buvo momentas kai v3 leakino RAM, prieš tai buvau davęs gal 8GB, bet pamatęs kaip ten pučiasi padidinau. Po to tą bugą sutvarkė, bet aš 32GB taip ir palikau.

Pačiam serve daug RAM kad cache daugiau būtų, jei papultų pas mane koks failas kur daug kartų siųstųsi jį tai greit veiktų.

Norint stabilumo (o 5h/mėn downtime tai čia jau gan griežtas reikalavimas) reik normalų hardwarą naudot :), skirtingai nei koks routeris ar šiaip čia nelabai eina dubliuot.

Na kai pas tave data center grade įranga tada galima išsidirbinėt. Šiuo metu pas mane testavimui stovi c2q e9300 su 8 gb ram ir vienas 4tb hdd. Jei prasidės judesys, reikės pūst dulkes nuo senų traktorių su amd fx8100 downclocked iki 1ghz, 32 gb ram, raid controleris su 8 sata, system ssd. o tinklui pas mane mikrotikas - mažas, pigus, galingas. Jei jo bus mažai - atsiras galingesnis, tačiau šiai akimirkai visko daugiau nei per daug. Trafiko praktiškai nėra :slight_smile:

Tautiečiai rimtai nusiteikę :slight_smile:
Pas mane qnap Nas 453a. Šiuo metu 500gb. Planas statyti dar viena NAS

Mikrotikas yra gerai, bet aš pasistatęs linuxinį routerį su AMD Opteron 4256 CPU, toks mažiukas 1U, jame dar pora virtualkių sukasi, įskaitant monitoringą grafikam braižyt ir sms siųst.

Atsarginis routeris yra virtualkė kitam serve.

Realiai jei MT normaliai palaikytų OpenVPN (ant UDP) tai aš tikriausiai MT ir būčiau naudojęs.

Korpusai su dviem PSU yra labai patogu, jei reikia kokį UPS atjungt ar dar ką (ir man yra PSU nulėkę, tai gerai kad sudubliuoti buvo).

Bet pritariu, trafiko mažai, dabar mano node generuoja gal 20mbps upload. Geriau nei buvo (ir neaišku kiek tęsis), bet nelabai daug čia. Vietos užimta 4.6TB.

O šiaip aš savo reikalam servus kelis turiu (pagrinde Supermicro), tai man paprasčiau buvo storj pastatyt normalų servą, tai dar jį galiu ir savo virtualkėm panaudot (tik ant kitų hdd). Ir dar jis gerai kaip atsarginis servas, jei mano pagrindinis HV sugenda, tai aš tik perkeliu visus SSD į šitą ir gerai, kol tą suremontuosiu ar pakeisiu.

Na čia jau entuziastų/pro lygis. Pfsence yra gerai, bet tai nei mano galvai nei mano laikui. Aš jau atitolau nuo IT/tinklų nors pats esu telekomo žmogus. Storj čia kai turiu laisvą minutę pasikrapštyt kompe. Visam tam reikia laiko ir smegenų. Nei vieno nei kito pas mane nėra gausiai :slight_smile:

Nass ant storj yra kosTmiškai brangu. Neinvestuočiau. Geriau namams pigus senas naudotas pc ir opensource freenas ar pan. Ir pigu, ir dirba, ir plėtimas nesudėtingas. :slight_smile:

1 Like

Pfsense nėra toks sudėtingas jau, patogus valdymas, viskas ten su juo gerai, normaliai veikia. Žinau krūvą tokių routerių.
Sau aš norėjau arba MT arba servą. Jei servą, tai man kažkaip gaila visą servą vien tik routinimui atiduot, o virtualaus routerio daryt nenorėjau. Tai gavosi Linux routeris su pora virtualkių. Aišku, aš vėliau pasidariau atsarginį routerį (kuris yra virtualus), tai teoriškai ir pagrindinį galėčiau padaryt virtualų, bet prasmės perdarinėt nelabai yra.

Na kai supranti apie tai ir turi tam poreikį - ok. Bet mano atveju mikrotiko daugiau nei gana :slight_smile: