Lietuviškai/Lithuanian speakers

Mikrotik šiaip gana geri įrenginiai (išskyrus switchus su SwOS). Realiai jei ne VPN tai tikriausiai ir aš būčiau kokį CCR MT nusipirkęs (ar net kokį mažesnį).

Geriau už visokius “namų” routerius.

Žinoma geriau, bet 99% vartotojų iš principo nesupranta kas yra routeris. Svarbu kad namie wifi būtų … ir pigiai, nes už ajfonus dar neišsimokėjo :slight_smile: na bet tai jau individualu. Tiesa, C-gates verslo klientams Mikrotikus siūlo, tai geras sprendimas smulkiam verslui, tačiau nuomos kaina per mėnesį yra neadekvati … na bet tai jau verslo niuansai. Telekomas privatiems jau 4 metus stumia Technicolor sprendimus, kurie tiesiog yra prasti, verslui nebežinau ką siūlo. Anksčiau Cisco ir Fortinet sprendimus statė, dabar kiek girdėjau jau nebe, nes kosTmiškai brangu.

Tai tiem 99% tikriausiai kokio tp-link ar dar ką ISP duoda ir užtenka.

Na kai neturi seno PC reikia kažkaip suktis. O ir elektros sunaudojimas yra daug mažesnis Nas nei PC.

Senas PC kainuoja apie 50e su 4/8 gb kažkokio ram ir minimum 4 sata portais. Pasidomi konkrečiau apie vieną a kitą modelį, kad MoBo turėtų daugiau cpu funkcijų, tada downclock, downvolt, down turboboost ir Voila - turi nas kuris yra pigus, efektyvus,gedimo atveju lengvai ir pigiai taisomas, taip pat turi plėtros galimybių. Vidutiniškai pigiausias 2 HDD Nas startuoja nuo 150e. Tai visiškai absurdiškai paskaičiavus 4 HDD pcNAS su maximaliom logiškom elektros sąnaudom per 36 mėn sumoj Kainuotų apie iki 280 eur. bet gali buti ir mažiau. Qnap ar Syn 2Hdd pigiausias NAS per 36 mėn su elektra kainuoja apie 260 eur, gal kiek mažiau. Suminis skirtumas per 36 mėn. mažiau nei 10% o su laiku dar ir upgreidas galimas. Sutinku kad nas yra gerai kaip sprendimas “out of the box”, bet turint laiko ir entuziazmo - pc sprendimas kaip nas yra funkcionaliau. Bet tai individualu :slight_smile: tad kiekvienam savo

Dar pigiau paleisti 4 „Odroid HC2“, kiekvienas su savo disku: Odroid HC2 Storage Node Setup Tutorial
Štai pavyzdys:

Vienas diskas (be RAID), odroid/Rpi ir patikimumas nelabai suderinama. Ypač jei reikia, kad node atlaikytų bent pusantrų metų. Ir šiaip, dabar pas mane užimta vietos 4.6TB, tai jei perdaryčiau hardus atskirai, tai tik laisvos vietos daugiau turėčiau, bet be naudos (nebent įsivesčiau papildomų interneto linijų, kad daugiau ip turėt).

v2 tai būčiau naudojęs gal, nors šiaip visokių senų PC turiu pilna ir naudojau paprastus pc ant v2. Ten jei nulūžta tai svarbu per savaitę pastebėt ir perkraut, o v3 nelabai eina. Na dabar tai gal ir eina, bet vėliau nebus galima.

Aš neturėčiau normalaus serverio tai irgi naudočiau kokį seną pc.

Cia jau man kosmosas. Mano EntelektaZ tiek nepavilks :slight_smile: na bet gal butu verta pasidomet. Ačiū

@Alexey pats iš kur?

Rusija, Sankt Peterburgas. Kaimynai :slight_smile:

Nuolatine gyvenama vieta ar komandiruote?

Nuolatinė gyvenamoji vieta pastaruosius 6 metus. Kilęs iš Sibiro :wink:

2 Likes

Pasaulis mazas. Mano mergiote is tu paciu saltu krastu :slight_smile:

@Alexey kiek laiko jau prie šio projekto dirbi ?

Laba diena.
Smagu sutikti tautieciu ir cia :slight_smile:

Skaitau apie jusu turimus galingus serverius tai net pavydu :slight_smile: Ir cia man kyla klausimas. Esu paleides pora nodu. Vienam sukonstravau is labai seno nebenaudojamo kompo i5-2400 su 8GB RAM, ubuntu, mdadm raid6 (8x1Tb HDD) (taip pat is nebenaudojamu disku). Kita paleidau ant Raspberry (1x1Tb). Ant raspberry sunaudoto RAM yra 250Mb, ant i5 - 1Gb (bet cia dar paleidau zabbixa). Niekada nesu mates, kad RAM butu uzimta daugiau. O cia matau zmones desimtimis ir simtais GB RAM turi serveriuose. Ar to reikia? Gal as kazka ne taip darau, kad man uztenka 1GB? :slight_smile:

Antras klausimas del greicio. Internetas ivestas 500Mbit ir 100Mbit, namie du kompai ir du telefonai, kitaip kalbant kanalas laisvas, bet vidurkis ant storj node tik apie 20Mbit. Galvojau gal procai silpni ir netempia, bet tada procai kaistu ant 100%, o pas mane jie daugiau kaip 20% nedirba.

Matau diskutuojat apie routerius, tai gal pas mane jie stabdo? Nes vienas yra senas linksys 100Mbit (kur raspberry paleistas), kitas yra apple airport 1Gbps (kur i5 su raid6). Kazkur turiu ir mikrotik, gal ji pakeitus pagreitetu ir node sparta?

Dabar jau nebera sito apribojimo del 5h/men downtime.

Ar sitas irenginys smarkiai pranasesnis nei Raspberry 4 ?

Tiek linksys tiek airport buvo gerai savo laiku. Pas mane linksys uz mikrotiko kaip AP. Nes kaip routeris V2 nepavilko ir dropino paketus. Kadangi dabar apkrovos nedideles tai labai manau routeris nelabai aktualu, bet kai bus daugiau … 100 mbps jau gali buti per daug.

Ne “nebėra” or “dar nėra, nes nesigauna normaliai padaryt uptime tikrinimą”. Tikrai manau, kad bus tas reikalavimas, na gal ne 5h, bet kažkas panašaus bus.

Dėl RAM - Pačiam node RAM daug nereikia, bet aš įdėjau daug į servą tam, kad jei mano node turės kokius populiarius failus, tai teoriškai turėtų tie failai susikešuot RAM ir SSD, kad greičiau veiktų. Be to, tas servas dar yra mano atsarginis HV - jei reiktų susikelčiau savo virtualkes ten, tai tada RAM prireiktų.

Pas mane apkrova dabar irgi apie 20mbps, kaip suprantu tokius testus dabar leidžia.

Dėl routerio siūlyčiau MT dėt, bet turimi gal irgi patemps, kažkaip nebesidomiu tais paprastais routeriais.

Laba diena, malonu matyti profesionalius pokalbius gimtaja kalba. Nuo 2017m turejau storj V2 ant windows10, vakar perejau prie V3. Instaliacija praejo normaliai nors turiu abejoniu ar teisingai nurodziau 2 dydzius: 8TB diskas - 7.27, nurodziau 6TB, kai uzsipildis manau galima bus koreguot. Na ir ‘Bandwith’ nurodziau 24. Gal gali kas pasidalint pamastymus ar pasiulymus? Ju isleistas kalkuliatorius apskaiciuoja pas mane arti 30

Mano pamastymas paprastas - į teorinius skaičius šiuo metu labai dėmesio kreipt ,manau, nereikia, nes V3 kolkas beta. Bugai, errorai, feilai … viskas taisoma. Realūs skaičiai bus aktualūs kai V3 bus bent jau RC būsenos ar bent jau kažkur netoli. Dabar mano node sukasi tik tam kad suktūsi. Dar per anksti naudotis profito skaičiuokle :))))) apkrovų praktiškai nėra.