Lietuviškai/Lithuanian speakers

Pas mane dabar virtualus diskas 8192GB, tai node nustatęs 7200GB.
Bandwidth čia nuo interneto pralaidumo priklauso, jei nėra ribojama GB. Turint 100mbps up/down galima iki 64TB nurodyt bw (nes skaičiuoja up + down, kas aišku ne visai teisingai), aš jei turėčiau 100M liniją nurodyčiau gal 50TB bw ir žiūrėčiau kaip gaunasi.

Projekte dalyvauju nuo 2017 m. Projektas egzistuoja nuo 2014 m.

Ar turi bw 50 prioriteta pries 24?

Kiek man žinoma - ne, tiesiog pasiekęs nurodytą ribą node turėtų sustot ir atsakinėt tik į auditus.

Su dabartiniu trafiku iki to dar toli ir negrazu :slight_smile:

1 Like

Aha, bet, skirtingai nei virtualaus disko dydį, aš bw galiu iškart nustatyt daug ir nesirūpint.
Virtualų diską didinu kai prireikia, čia tam, kad jei node niekada neišnaudos tiek vietos, tai nebūčiau rezervavęs - virtualų diską padidint yra lengviau nei sumažint.

Man tai negresia. Kiek yra - tiek gerai

Na ir kaip pasiekimai? Yra progresas? ar tik pas mane duomenys vaikšto vėžliškai lėtai?

Manau pas visus - nustojo testuot su max apkrova.

Ir kokio trafiko galima tikėtis artimiausiu metu?

Spėsiu, kad panašaus koks dabar yra :).

Čia sausio mėnesis anomalija buvo. Node dabar yra apie 4000 jei pamenu. Tai norint kiekvienam turėt 1mbps, reikia tinklo trafiko 4gbps.

Oh kaip. Matyt kokie 50% node yra pas serverinę įrangą turinčius operatorius :slight_smile:

Dabar tai dar nėra mokančių klientų, reiškia visi tokenai ateina iš pačių Storj, tai natūralu, kad testavimui nenaudoja max pajėgumų, nes pinigai baigsis.
Kai bus galutinis variantas ir klientai, kurie mokės realius pinigus tai gal ir trafiko daugiau bus - iš tų klientų.

Dėl serverinės įrangos tai reikalavimas 5h/mėn downtime reiškia vieną iš dviejų:

  1. Tikimasi, kad dauguma node bus patikimi, reiškia ant serverinės įrangos.
  2. Tikimasi, kad dauguma node failins nedalaukę 16mėn.

Su paprasta įranga namų sąlygomis galima pasiekti gerą uptime, jei žiūrėt metų vidurkį ar pan, bet jei kas nors atsitinka, tai gali downtime būt dienom (dingo internetas penktadienį vakare - IPT pažada sutvarkyti pirmadienį…)

Jei su Raspberry Pi ar Odroid ir vienu HDD be RAID eitų pasiekti gerą pasiekiamumą, tai mažai kas pirktų normalius serverius.

Dar dalykas toks, kad neina node backupų pasidaryt, t.y. jei išlėktų man hardai ir aš atstatyčiau kad ir valandos senumo duomenis, failinčiau auditus ir gaučiau baną, tai kažkaip praeina noras ant vieno HDD daryt.

Na aš visą tai puikiai suprantu. Bet didžiausia fail tikimybė yra hdd. Tiesiog pažiūrėjus kokius ir kiek node turi kai kurie vartotojai, susidaro įspūdis kad decentralizacija silpnai kvepia. RPi ar Odroid yra gerai, tiek vis tiek nesuprantu kainų filosofijos - mano akimis nei RPi nei Odroid nera finansiškai naudingas pirkinys dedikuotam node. O kai kurie tokių turi po kelis. suprantu kad dalis jų pirkti kitiems tikslams, tačiau vis tiek. nesusideda man finansinė nauda iš matematinės pusės :slight_smile:

RPi or Odroid mažai elektros naudoja lyginant su šiaip PC ar tuo labiau kokiu serveriu. Ir man atrodo, kad jei mano visus turimus node, kurie yra tam pačiam /24 vistiek sujungia į vieną didelį, tai tada geriau turėt vieną didelį - lengviau prižiūrėt.

Yra didesnė tikimybė, kad koks RPi pakibs ar išlėks jo sisteminė kortelė (kai operatorius sėdi prie jūros ar išvis užsienyje) nei kad serveris. HDD gali pradėt byrėt bet kada, tam yra RAID.

O decentralizacija manu yra - nevisi gali gaut daug IP adresų iš skirtingų /24.

@Pentium100 Pats iš kur?

Iš Kauno :), o pats?

Vilnius :slight_smile: Kažką su ryšiais dirbi, kad tiek išmanai apie tinklus?

Aha, su tinklais ir Linux servais pagrinde. Ir su savo servais :slight_smile:

Jaučiasi kad ne pėsčias :slight_smile: aš va prieš kelis mėnesius windows kaip namų OS atsisakiau ir nušokau ant linux. Ir mane užplūdo harmonija. Tik beliko išmokt naudotis :smiley: