Lietuviškai/Lithuanian speakers

Aš vis dar naudoju Windows7 kaip pagrindinę OS. Kai softas pradės nebepalaikyt tai tada manau ant linux pereisiu, bet ir šiaip kuo toliau tuo pas mane daugiau išsiskirsto viskas po atskirus PC ar VM, tai manau mano “pagrindinė” OS greit bus tik browsinimui, filmų žiūrėjimui ir viso kito valdymui.

W7 man patiko, tik kad su nauju HW yra supporto niuansų. Ne viskas dirba, ne viskas pasileidžia, arba išvis nepasileidžia. Šiuo atveju, man, kaip namų vartotojui su minimaliais poreikiais linux tapo nauja deguonies porcija į plaučius

Dėl labai naujo hardware tai pritariu. Man teko Win8 suinstaliuoti ant savo žaidimų PC, nes Win7 sunkiai sekėsi.

O ant W7 node pasileidžia su GUI?

Aš nebandžiau, nes kai kūriau savo node, tai tik Linux buvo (ir šiaip, Linux tokiam dalykui geriau - pakūriau VM ir viskas).

https://documentation.storj.io/before-you-begin/prerequisites
Čia rašo, kad Win8 arba 2012 reikia.

Sveiki. Įdomiai čia bendraujate :slight_smile: …turiu ir aš patrites su storj. Su v2 turėjau node nuo 2017 metų maždaug. Buvo įdomu… dabar viskas aišku ir suprantama, papraščiau nes ant docker sukasi.

Turiu i5-2400, 8GB RAM ir 2,5TB share ant Fedora server. Iš asmeninio tinklo su TP-link standartiniu :slight_smile: šį sausio mėnesį normaliai tp-link padirbėjo… wifi nelabai veikė, bet LAN kaip ir gerai. Irgi turėjau mintį jau Mikrotik statyti, bet testai baigiasi ir vėl ramu. Šiaip standartinio home router užtenka. Jau ilgą laiką nieko su turimu server daryti nereikia, svarbu sukonfiginti, kad po elektros dingimo būtintusi pats.

Dirbu su tinklais ir Linux. Jeigu turite klausimų, problemėlių, visada galime praspręsti lietuviškai :slight_smile:
p.s. Kaunas

Aš mielai taip pat ant linux pakurčiau node, tik kad tos komandinės eilutės ne mano Entelektui, bent jau kolkas :slight_smile:

Mano nuomone norint ko nors išmokt (pvz Linux) reikia ne tiesiog teoriją skaityt egzaminam, o turėt kažkokį realų tikslą - tada žinios geriau išsilaiko. Aišku, susiradus instrukciją, reikia stengtis suprasti ką kiekviena komanda daro, o ne tiesiog copy-paste :slight_smile:

Linux = tikslai + praktika.

Emm, nuskambėjo lyg pamoklas 15likmečiui :slight_smile:

:slight_smile: labiau patarimas… kaip Pentium100 sakė: “kažkokį realų tikslą”.Jeigu nėra poreikio, tai neturi tikslo, reiškia nereikia ir mokytis.
Manau storj tikslas - turėti node, kuris veikia automatiškai (startuoja, update ir kt.) ir laukti kiekvieno mėnesio apčiuopiamo payout.

Bent jau man jei reikia ką nors mokytis vien dėl to, kad reikia (egzaminą išlaikyt ar pan), tai būna gan sunku, neįdomu ir t.t.

Bet jei turiu tikslą, kuriam pasiekt man reikia išmokt kažką, tai tada ir įdomiau skaityt ir ilgiau po to lieka, nes aš žinau, kad va išmokau padaryt x - ir jau arčiau savo tikslo.

Storj node tai pagrindinis iššūkis yra patikimumas - patį node paleisti, kad veiktų nėra sudėtinga, smagesnė dalis yra padaryti, kad nelūžinėtų ir kad greitai veiktų.

@Pentium100 ar teko keisti storj token? Kokias keityklas naudoji? Kiek ~ pavykę išsigryninti jeigu ne paslaptis? :slight_smile:

Kolkas dar niekur nekeičiau.

Tikslai aiškūs - kažkoks profitas iš node, juolab kai hardwaras tiesiog guli. Tad dirba viskas be priekaištų, tik kad va, W10 erzina iki alergijos :slight_smile: todėl akys nuolat krypsta į linux pusę.

Aš pats nesu leidęs ant W storj. Bet praktika aiški - nuolat stebėk, kad koks update nenutrauktų proceso ar tiesiog reboot nepaprašytų. Linux - padarei ir pamiršai…šiuo metu bent pas mane taip :slight_smile: Rekomenduoju!

Aš sutinku kad linux stabilu, bet nežinančiam linux, troubleshootingas yra pernelyg sudėtingas.

Čia jau gaunasi uždaras ratas - nežinančiam sudėtinga, bet, kadangi niekas negimė mokėdamas, tai nedarant visada bus sudėtinga.

Ne uždaras, tiesiog vieni yra megėjai kiti entuziastai, todėl kompetencijos atitinkamai skiriasi.

Serveriai, datacentrai, rimti žmonės žiūriu užimti STORJ :slight_smile:
Aš tai v2 versija paleidau ant notebuko dar 17’ų pradžioje, 19’ais perėjau ant v3 alfa (vis dar notebuke, vis dar po WIN) ir va tik šįmet susirinkau “serveriuką” su Ryzen2700x ir paleidau ten Linuxmint, daba naudoju įvairiems projetams, tame tarpe ir StorJ
Nors ir turiu 100Mbit internetą, tačiau StorJ niekada nepasižymėjo dideliu poreikiu jam, dažniausiai net skirtos vietos diske neišnaudodavo. Su v3 jau reikalai pajudėjo, na bent jau kol vyksta testavimas, žiūrėsim kaip čia bus kai StorJ išlips iš beta stadijos…
Teisingai, šymet irgi perėjau ant Mikrotik rauterio, tai geriausias rauteris ką man teko naudoti dar nuo tų laikų, kai jis buvo tik MikrotikOS ir buvo jį galima instaliuoti į koki kompą, dar iš diskečių, tai čia jau praeitam amžiuje :slight_smile:

P.S. Linkėjimai Kauniečiams :wink: