Lietuviškai/Lithuanian speakers

v2 buvo gal 500GB paėmęs, gal daugiau. Tik pats nodas pradėdavo kimštis jei duomenų virš 200GB. Pasimodifikavau aš jį ir man normaliai veikė.

v3 tai dabar pas mane užima 4.7TB.
v2 pas mane buvo ant desktop klasės hardwaro, nes jam patikimumo nelabai reikėjo. Servą nusipirkau, galvojau praplėsiu, bet taip ir nepanaudojau. Tada aš tam servui dadėjau RAM, galingesnius CPU ir panaudojau v3.

Mikrotik įranga gera, na SwOS nelabai, bet RouterOS tai geras. Galėtų tik OpenVPN pilnai palaikyt, o ne kaip dabar.
Linux routeris aišku lanksčiau, todėl tokį ir naudoju, bet kitiem siūlau MT.

Ght, matyt gal jau reiktu atskira kanala/topika daryt pvz: Storj Lietuva. Gal su vokieciais pakonkuruosim :))))

Pasidalinkite info apie resursų vartojimą jei nesunku, mano:
image

Aš neturiu kuo pasigirt. Mano node vos 10 dienų besisuka.

image

                   Available         Used       Egress      Ingress
     Bandwidth      199.7 TB     325.3 GB     125.5 GB     199.7 GB (since Feb 1)
          Disk        2.5 TB       4.7 TB

Vietos hdd realiai daugiau yra, kai prisipildys čia, tai padidinsiu virtualų diską.

image
Duomenų… Ingress - 0 B (since Feb 1) kažkodėl… Disko vietos -82GB (jau visą mėnesį taip)
image

Disko vietos nėra laisvos, tai ir neduoda nodui naujų failų.

@Pentium100, kokią diskų konfigūraciją savo node nuadoji? …minėjai raid. Konrečiau gali pasidalinti? …gal naudoji LVM ar dar kažką ant raid?

Naudoju zfs.
Yra 6x4TB HDD, sujungti 5 raidz2 (čia taip zfs vadina RAID6). Dar yra du SSD kaip cache.
Node yra pakurta virtuali mašina, jai paduoti trys zvol’ai - sistemai, swap ir duomenim.
Pačioje VM naudojama ext4 failų sistema. Galvojau gal ir čia zfs dėt, bet bus sviestas sviestuotas. Jei reikėtų daryt iš naujo tai nežinau, gal irgi zfs dėčiau, bet ir ext4 normaliai dirba.

Fizinį servą naudoju dar ir keletui kitų VM, bet jos naudoja kitus hardus. Ir šiaip jei mano pagrindinis HV pradėtų blogai veikt, tai dauguma mano VM persikeltų į šitą serverį, kol aš tą pagrindinį sutvarkyčiau.

Gal galit pasidarlinti kas kokia naudojat monitoringa ? :slight_smile:

Cacti ir zabbix. Cacti gražiai grafikus paišo, zabbix grafikus paišo ne taip gražiai (bet kartais yra patogiau sukurt grafiką), bet SMS ir emailus siuntinėja kai kas nors neveikia.

Laba visiems. Gal kas mate/girdejo, kada bus galima i nodus pajunginet papildomus hdd?

Ir dabar galima, reik tik RAID pasidaryt.
O patys Storj rekomenduoja kiekvienam HDD atskirą nodą kurt, tai nemanau kad padarys RAID analogą nodo viduj.

Na mintis ta kad 8 hdd = 8 node. kaip v2. jungi hdd kol turi cpu ir ram resursu

Gerą dieną. Gal kas bandėt daryt node migravimą iš vienos geležies į kitą? Noriu perkelti node į kitą pc ir kitą hdd. Gal kas mėgino?

Aš migravau iš vieno kompo į kitą, iš Windows į linux, kaip ir jokių problemų, kadangi duomenys nesikeičia kaip ir…

Kadangi dabar uptime tikrinimas išjungtas, tai tiesiog išjungt node, perkopijuot failus ir paleist node naujam serveryje, tik atitinkamai pataisyt kelius iki failų, port forward ir t.t.

kaip ilgai bus išjungtas uptime tikrinimas?

Iki kol jie sutvarkys kad normaliai veiktų, šiaip galima perkopijuot ir su mažu uptime praradimu, bet jei dabar netrikina tai kam daryt sudetingiau.

Na aš teiraujuos nes atsižvelgus į dabartinį trafiką, noriu perkelt visą node iš vieno pc į kitą su mažesniu hdd. Kolkas bent jau aš nematau reikalo 5tb hdd suktis veltui. Noriu viską perkelt i media centrą su 1TB hdd.