Lietuviškai/Lithuanian speakers

opa. online. klaida radau. kitas klausimas. pas mane ant cfg failo yra nurodyta talpa 9tb, dar laisvas yra 1 tb, noriu ant nodos uzdet dar 500gb. uztenka cfg faile darasyt 0.5tb ar dar kazkur kazka keist?

to turėtų pakakti. Nepamirškite iš naujo paleisti node išsaugoję konfigūraciją. Jei turite docker versiją, turėsite visiškai sustabdyti ir išimkite konteinerį, tada pakeisti saugyklos dydį ir pradėti konteinerį su visais parametrais, įskaitant pakeistus.

viskas gut. aciu uz pagalba

1 Like

Sveiki vyrai. Pas mane kai visad tonos klausimu. Turiu viena noda su 2*5tb hdd ant windows raid. Sukasi puse velnio, be ne be gliuku. Skirta vietos 9.5 tb. jis beveik pilnas. Vyksta nuolatinis upload is jo. Mano klausimas toks - kodel abu HDD nuolat sukasi 50-80% apkrova kai data trafikas nedidesnis nei 18 mbps?

Windowsai gal bando defragmentaciją daryt? O šiaip nodo duomenys per abu diskus padalinti ar viename iš jų?

Vienintelis galimas RAID su dviem diskais yra RAID0, todėl nenuostabu, kad abu diskai sukasi.
Apskritai tai nėra saugu - sugedus vienam diskui, prarasite visą node.
Geriau būtų paleisti du nodes.

Vis dėlto tai gali būti RAID1. Ir šiuo atveju abu diskai veiks - jie turi turėti tą pačią duomenų kopiją.

per abu. windowsine defragmentacija nevyksta. bent jau win rodo kad fragmentacija 0%. kiti defragmenteriai raid nemato

vos tik storj node servisas startuojamas, abu hdd pradeda suktis pilnu tempu iki 100% apkrovos. kodel? visi defrag servisai atjungti. kyla rizika kad kazkuris hdd gali sufeilint.

Kas feilina? Abu hdd?

Galimi variantai. Patikrinkite šią temą:

Turėjau HDD gedimą. 3TB nuėjo bad sectoriais…visas node “dingo”. Pakeičiau HDD į 6TB. Iki pakeitimo praėjo savaitė down time

Klausimas: ar naudoti senąjį identity ar naują? …kaip minėjau talpykla švari, pildysis iš naujo.

Dėl greitumo šiuo metu paleidau su naujai sugeneruotu identyti, bet gal apsimoką dėl kokių nors priežasčių “perleisti” node su senuoju identity?

Naują, senam diskvalifikacija bus, nes ieškos tų dingusių failų.

Manau, kad tai tas pats, kas žiūrėti filmą. Filmo nei daugiau nei mažiau neatsiranda… taip naudojamas cloud :slight_smile: …atsakymas reteorinis.

Sveiki, Sveikinimai švenčių proga!!!

O dabar klausimas. Turiu siruaciją: PC su visais hdd buvo offline apie 5 savaites. Suprantama kad mano nodos yra suspendintos. Tačiau paleidus PC, trafikas pradeda judėt, online statistika iš 0% pradėjo kilti. Klausimas: Nodas palikti ir laukt kol online statistika pakils iki 100% ar tiesiog formatuot hdd ir nebesukt sau garbanų su šituo reikalu?

Dėkingas

Aš sveikinu jus su šventėmis!

Siūlyčiau palikti, jei neprieštaraujate, kad per artimiausias dienas beveik visi duomenys bus ištrinti iš šių mazgų (nes per šį laiką duomenys galėjo būti atkurti kituose mazguose). Tačiau internetiniai balai bus atkurti per kitas 30 dienų, jei mazgai bus prisijungę.

Sveiki visi net nezinojau kad cia dar ir lietuviskas chatas yra :smiley:

nedidelis bet yra. Velkom! :slight_smile:

Gal yra kas pasidalintu “receptu” dėl payout ir Zksync? …trūksta patirties, yra ko nežinau ir informacijos daug.
1. Mane domina: ką ir kaip riekia padaryti su piniginėm, kai buvo pradėta naudoti zksync.
Turiu MEW (myetherwallet) wallet, kurią naudoju ant node.
Kol kas galvoju, kad reikia MEW prijungti prie METAMSK, tada METAMASK prie ZKSYNC…nedarau dar to, nes trūksta žinių, noriu išsiaiškinti ir t.t.

2. Kokį kelią naudojate ar naudojote storj keitimui į EUR/$/ETH/BTC ar kitą.

3. Klausimas prie to pačio… turiu suspenduotą node (HDD mirė, pakeičiau į tušią) ir NODE “Total Held Amount” likę 8.46$ - Koks šitų $ likimas? :slight_smile:

Naudoju coinswitch.co keitimui į ETH, nes jam nereikia accounto. ETH, BTC keitimui į EUR naudoju Bitstamp.

Neatgausit - held amount tam ir yra - jei subyrėjo diskas, tai tie pinigai panaudojami duomenim, kurie tam diske buvo, atstatyt ir padalint kitiem nodam.
Noritn atgaut held amount reikia daryt “graceful exit” - tada nodas išsiunčia visus turėtus duomenis kitiem ir užsidaro. Aišku tam reikia, kad tie duomenys būtų pasiekiami.

Apie zkSync nelabai žinau, naudoju “tradicinį” variantą, tai palauksim kol kas nors kitas atsakys.

1 Like

Kitaip sakant kol kas nieko nedarai? Net ir config.yaml (operator.wallet-features: [“zksync”] ) failo turinio nekeitei? Jei pasilieki prie tradicinio varianto, tai gauni storj tik su minimum payout ir nereikia redaguoti config.yaml? Ar šis pakeitimas privalomas? …neradau atsakymo kolkas, o pakeitimą padariau ir nesuprantu ar taip reikėjo.